Tvarumo ataskaitos – nuo ko pradėti?

  1. Rekomenduojame pirmiausia išsiaiškinti, ar jūsų įmonei bus privaloma teikti tvarumo ataskaitas pagal CSRD direktyvos reikalavimus. Tačiau net jei esate nedidelė įmonė ir jums nebus privaloma teikti tvarumo ataskaitų siūlome apsvarstyti savo įmonės tvarumo įvertinimo ar tvarumo ataskaitos rengimo galimybes. Didieji verslo partneriai greitai gali paprašyti jūsų pateikti informaciją apie jūsų poveikį aplinkai ir visuomenei, prisidedant prie didesniųjų įmonių tvarumo ataskaitų. Tvarumo ataskaitos greitai taps tokios pat įprastos ir būtinos, kaip ir finansinės ataskaitos. Vienas geriausių patarimų verslui, jeigu dar negalvojate apie savo veiklos tvarumą ar neturite tvarumo ataskaitos – pradėkite eiti tvarumo link ir rengti tvarumo ataskaitas jau dabar – tai bet kokiu atveju bus nauda jūsų verslui. Daugiau apie tvarumo naudą verslui skaitykite čia.
  2. Įsivertinkite kokią informaciją turėsite įtraukti į tvarumo ataskaitą pagal CSRD direktyvos reikalavimus. Pažymėtina, kad įsigaliojus CSRD reikalavimams reiks atskleisti dar daugiau informacijos ir duomenų nei iki šiol teiktose tvarumo ataskaitose rengtose pagal dažniausiai taikomus tvarumo standartus.
  3. Žinant kokią informaciją reikia atskleisti pasiruoškite duomenų rinkimui ir informacijos atskleidimui ataskaitose, paskirkite atsakingus darbuotojus.  
  4. Identifikuokite reikšmingiausias tvarumo sritis savo įmonės veikloje (angl. materiality assessment). Priklausomai nuo įmonės veiklos yra aktualiausios skirtingos tvarumo sritys. Didžiausią dėmesį rekomenduojame skirti toms sritims, kuriose jūsų įmonė daro didžiausią poveikį bei nusimatyti tikslus ir priemones kaip tas poveikis bus mažinamas ateityje.
  5. Įvertinkite savo suinteresuotąsias šalis.

    Jei jūsų įmonei bus privaloma laikytis CSRD, turite veikti ir pasiruošti jau dabar, neignoruokite būsimų pokyčių – ruoškitės jiems. Pasiruošti būsimiems pokyčiams, įvertinti kokiame tvarumo etape esate, integruoti tvarumo strategiją įmonėje, parengti jūsų įmonės tvarumo ataskaitą yra pasirengę VšĮ Aplinkos apsaugos instituto tvarumo konsultantai. Susisiekite su mumis –  kartu diekime tvarumą, kuris apsimoka.
mersin eskort