Žaliųjų savivaldybių reitingas 2021: kas tapo lyderėmis, o kurioms reikėtų pasitempti?

Ekologijai, tvarumui ir „žalumui“ vis aktyviau skverbiantis į visas gyvenimo sritis, 15min pristato Žaliųjų savivaldybių reitingą 2021. Tai gera proga savivaldybėms pasilyginti iki šiol nuveiktus darbus aplinkos apsaugos srityje ir, galbūt, paskatinti dalintis gerosiomis praktikomis. Pirmą kartą 15min iš aštuonių kriterijų sudarytas Žaliųjų savivaldybių reitingas užfiksavo šalies kurortų triumfą.

<…..>

Daugiau nei aštuoni būdai būti tvariu

Viešosios įstaigos „Aplinkos apsaugos institutas“ vadovas Alfredas Skinulis mano, kad kai kuriose srityse, kurių šių metų reitingas neapėmė, žemus balus galima rašyti beveik visoms savivaldybėms. Pavyzdžiui, pagal Vyriausybės strategiją atliekų tvarkytojams yra pavesta atskirai rinkti maisto atliekas, tačiau tik Alytaus regionas šią praktiką realiai vykdo.

„Tai tūkstančiai tonų atliekų, iš kurių galima pagaminti žaliąją energiją ir gerą kompostą. Mes šiandien jį prarandame, užteršiame kitas žaliavas ir atliekas, padarome daug žalos tiek sistemai, tiek klimatui. Dėl maisto atliekų surinkimo reikėtų pagirti tik Alytaus regioną“, – 15min sakė A.Skinulis.

Jis pridūrė, kad žemą balą beveik visoms savivaldybėms taip pat parašytų už tekstilės atliekų surinkimą. Daugelyje miestų tokių atliekų konteinerių dar nėra arba jų yra nepakankamai.

Skaitykite daugiau: https://bit.ly/3CiFC49