Pakuočių ženklinimas jau neprivalomas: ar dėl to produktai atpigs?

Nuo gegužės 1 d. pakuočių gamintojams ir importuotojams nebeprivaloma ženklinti įpakavimų ir nurodyti, iš kokių medžiagų jie pagaminti. Pakuočių perdirbėjai sako, kad tai gali sukelti daugiau sumaišties rūšiuojant, tačiau Aplinkos ministerija čia problemos nemato ir tikina, kad tai leis sumažinti prekių kainas.

Nuo šiol pakuočių gamintojai ir importuotojai gali patys nuspręsti, kaip išleisti lėšas, reikalingas pakuočių ženklinimui.

Pakuočių perdirbėjai mato grėsmę jų rūšiavimui, tačiau Aplinkos ministerija čia problemos nemato ir tikina, kad nauja tvarka leis sumažinti prekių kainas. 15min domėjosi, ką apie tai mano verslas ir ar vartotojai pajus prekių kainų sumažėjimą? Aplinkos ministerija tikina, kad panaikintas privalomas pakuočių ženklinimas leis sumažinti administracinę naštą verslui, o tai atsilieps prekių kainoms – jos sumažės.

„Šie pakeitimai atlikti, siekiant užtikrinti atitiktį Europos Sąjungos (ES) teisės aktų reikalavimams ir atsižvelgus į gamintojų ir importuotojų pastabas bei siekiant sumažinti administracinę naštą verslui, ypač smulkiajam. Verslininkų teigimu, supaprastinti pakuočių apskaitos reikalavimai atsilieps ir prekių kainoms – leis jas sumažinti“, – rašoma Aplinkos ministerijos komentare 15min.

<….>

Pakuotės Aplinkos apsaugos instituto vadovas Alfredas Skinulis panaikintą privalomą pakuočių ženklinimą taip pat vertina teigiamai ir pabrėžia, kad naujiems verslams tai bus galimybė rinktis.

„Jeigu pakuotės buvo paženklintos, jos ir toliau gali būti paženklintos. Tik ateityje verslas, kuris kursis naujai arba kurs naujas pakuotes, turės teisę tų pakuočių neženklinti“, – teigė A. Skinulis.

Pašnekovas abejoja, kad pasikeitęs pakuočių ženklinimas darys reikšmingą įtaką prekių kainoms.

„Netiesiogiai galimybė yra, tik gal labiau ne gamybos, o importo atveju, kai, pavyzdžiui, įmonės atsiveža nepaženklintas pakuotes iš trečiųjų ES šalių ir jiems papildomai tų pakuočių nebereikės privalomai ženklinti. Šioje vietoje gali daryti įtaką“, – sakė jis.

Skaitykite daugiau: www.15min.lt