Atsikratymas sena dujine virykle tapo tikru galvosūkiu: lengviau būtų buvę palikti prie konteinerio

Sena dujinė viryklė gali virsti galvos skausmu – neturintys galimybės pristatyti tokią atlieką į stambiagabaričių ar metalo atliekų aikšteles, gali susidurti su sunkumais. Maža to, eksperto teigimu, buitine technika ir elektronika prekiaujančios parduotuvės, priimdamos dujines virykles, net nusižengia taisyklėms – tokia viryklė nėra elektronikos atlieka.

„Buvo taip – su šeima internetu nusipirkome iš „Elektromarkt“ elektrinę viryklę. Ją atvežė mums į namus Panevėžyje, tačiau senos neėmė, tokių paslaugų kurjeris neteikia. Mes patys išvežti senos dujinės viryklės neturėjome galimybės, mums reikėjo, kad kas nors iš namų paimtų.

Skambinau tada į „Senukus“, jie sakė, kad taip pat neteikia tokios paslaugos, jei ne iš jų perkama nauja prekė. Tuomet kreipėmės į „Gilę“, kuri Panevėžyje yra atsakinga už dujų ir elektros, man regis, pajungimą, tvarkymą. Jie naują viryklę pajungė, seną atjungė, tačiau irgi neišvežė – tai irgi ne jų darbas.

Pagaliau pavyko surasti žmogų Panevėžyje, kuris, nežinau, ar legaliai, surenka seną buitinę techniką iš namų ir ją priduoda supirkėjams. Galiu pasakyti, kad sistema labai nepatogi, nes prekybininkai skelbiasi, kad surenka naudotą buitinę techniką, tačiau, kai reikia padaryti, atsiranda visokių niuansų ir tau vis tiek reikia pačiam tampytis. Nusvyra rankos, atrodo, kad kitą kartą lengviau tiesiog prie konteinerių palikti, ten bent užtikrintai paims atliekų surinkėjai“, – savo patirtį DELFI nupasakojo panevėžietė Justina.

Reiktų vadovautis įstatymo raide, bet praktika kitokia

DELFI pasidomėjo, kur reiktų dėti tokią buitinę techniką kaip paprasta dujinė viryklė, tačiau pasirodo, kad dujinė viryklė, net jei turi elektroninį laikrodį, rodantį valandas, nėra laikoma elektrine įranga – ji tampa buitine atlieka.

„Dujinėms viryklėms nėra taikoma elektronikos direktyva (Europos Sąjungos Elektros ir elektroninės įrangos bei jos atliekų tvarkymo direktyva, kuri yra perkelta į LR atliekų tvarkymo įstatymą – DELFI). Dujinė viryklė yra tokia atlieka kaip ir kokia plyta – ją priduoti reiktų atliekų tvarkytojams“, – teigia Aplinkos apsaugos instituto direktorius Alfredas Skinulis.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/projektai/eko-energetika/atsikratymas-sena-dujine-virykle-tapo-tikru-galvosukiu-lengviau-butu-buve-palikti-prie-konteinerio.d?id=78579765