Tyrimas: Lietuvos verslo įmonės, kurios siekia tapti tvariomis, darniomis bei socialiai atsakingomis ir kurioms tai sekasi

Žurnalas „Reitingai“ kartu su portalu „Delfi“ atliko didelio masto unikalų tyrimą apie tvariausius Lietuvos verslus. Šį kartą skelbia bendrą tvariausių Lietuvos įmonių sąrašą. Tyrime, siekiant pateikti situaciją kiekviename Lietuvos regione, tirtos visos 60 šalies savivaldybių.

Įžvalgomis, kas yra gatrai draugiška įmonė, dalinasi Aplinkos apsaugos instituto vadovas Alfredas Skinulis. Jo teigimu, tvarumas visuomenėje yra labai skirtingai suprantamas.

„Gamtai draugiška įmonė yra ne tik ta, kuri visuomenei parodo, kad jos pakuotė yra perdirbama ar kitą paviršutinišką dalyką, gamtai draugiška įmonė iš principo yra labai gilus dalykas“, – įsitikinęs jis.

Anot A. Skinulio, tokia įmonė pirmiausia turi rūpintis gyvąja ir negyvąja gamta: negyvąja – gamtos išteklių tausojimu ir saugojimu, kova su klimato kaita, CO2 išmetimu, gyvąja – augalija, gyvūnija, grybais, kitomis gyvosios gamtos dalimis.

Daugiau apie tai skaitykite „Delfi“ straipsnyje: https://www.delfi.lt/apps/tvari-tyrimas/bendras/#skaityti

Pixabay nuotr.